MedycynaEstetyczna.com.pl


Mezoterapia - magiczny zabieg poprawiający naszą urodę

mezoterapia

Mezoterapia igłowa polega na podaniu substancji leczniczych, regenerujących, odżywczych za pomocą licznych nakłuć śródskórnie lub podskórnie.

Wykonywana jest zazwyczaj w serii 3-6 zabiegów a w celu podtrzymania efektów zaleca się przeprowadzenie jednego zabiegu na sześć miesięcy.

W zależności od problemu i obszaru poddanego zabiegowi dobieramy odpowiednie substancje, technikę oraz schemat wykonania zabiegu.

Mezoterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, łatwym do wykonania i mało bolesnym a jednocześnie daje znakomite efekty lecznicze. Dzięki temu znalazła zastosowanie zarówno w monoterapii jak i jako uzupełnienie zabiegów z wykorzystaniem laserów, peelingów, wypełniaczy i wielu innych.


W zależności od problemu z jakim się borykamy dobierane są odpowiednie mieszanki substancji leczniczych indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta. Do walki z łysieniem najczęściej stosowane są różnego rodzaju koktajle witaminowe jak również bogatopłytkowe osocze. Jędrną, rozświetloną, pozbawioną zmarszczek skórę zapewniają zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, witamin, minerałów, peptydów, bogatopłytkowego osocza. Mezoterapia z wykorzystaniem związków fosfatydylocholiny jest także świetną bronią w walce ze skórką pomarańczową i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jednym z najbardziej problematycznych obszarów terapeutycznych jest okolica oka. Zmarszczki, zasinienia obrzęki w okolicy oczu to problem z którym boryka się większość pacjentów. Jednym z najczęściej wykonywanych i dającym znakomite efekty zabiegów na tym obszarze jest mezoterapia. Skóra staje się wygładzona, odzyskuje naturalny kolor a dzięki poprawie mikrokrążenia dochodzi do redukcji obrzęków.

Mezoterapia wykorzystywana jest zarówno w prewencji jak i w procesach leczniczych, remodelujących i regenerujących. Dedykowana jest zarówno młodym osobom świadomie dbającym o świetną formę skóry, włosów, wspaniałą sylwetką jak również osobom dojrzałym walczącym z niedoskonałościami i upływem czasu.