MedycynaEstetyczna.com.pl

Medycyna Estetyczna

Wyszukiwarka zabiegów

Medycyna Estetyczna

Stomatologia estetyczna - piękny uśmiech dla każdego

Stomatologia estetyczna -  piękny uśmiech dla każdego

Stomatologia estetyczna – czym faktycznie zajmuje się w praktyce 

W świecie opanowanym przez media, można zauważyć jak dużą uwagę przywiązujemy do naszego wyglądu zewnętrznego. Dzisiaj nie tylko gwiazdy filmowe kojarzą się nam z doskonałą prezencją. Sportowcy, politycy, czy ogólnie mówiąc osoby medialne wyznaczają dzisiaj trendy piękna i urody. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi przywiązuje wagę do tego jak postrzegają go inni, niestety nie każdy rodzi się doskonały i bez jakichkolwiek wad, dlatego coraz prężniej rozwijają się nowe dziedziny medycyny, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów.

Stomatologia estetyczna to jeden z najmłodszych odłamów stomatologii, który mówiąc najprościej zajmuje się poprawą wyglądu naszych uśmiechów. Mimo iż coraz lepiej dbamy o uzębienie, dostępne są coraz lepsze środki wspomagające higienę, to i tak wiele osób często jest niezadowolonych z ogólnego wyglądu swoich zębów. Właśnie tym osobom z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, która jest w stanie sprawić , że będziemy mieć uśmiech jak hollywoodzkie gwiazdy, ale nowe trendy w rozwoju stomatologii estetycznej inaczej postrzegają piękno, nasze zęby muszą wyglądać nie tylko pięknie, ale przede wszystkim naturalnie.

Zabiegi stosowane przez stomatologię estetyczną mają właśnie na celu skorygowanie wszystkich niedoskonałości naszego uzębienie i znacząco poprawić efekt wizualny naszego uśmiechu. Z uwagi na fakt, że większość tych zabiegów można zastosować tylko na zdrowe i wyleczone zęby, wszystkie zabiegi przeprowadza lekarz stomatolog, specjalizujący się również w stomatologii estetycznej. Rozwój tej dyscypliny medycznej, nowoczesne rozwiązania i doświadczenie lekarzy sprawiają, że w naprawdę krótkim czasie, już po kilku zabiegach możemy się cieszyć pięknym uśmiechem, nawet, jeżeli przekonani byliśmy, że nasze niedoskonałości są bardzo trudne do skorygowania.


Stomatologia estetyczna – nowe trendy w rozwoju

Stomatologia estetyczna wprawdzie jest jedną z najmłodszych dziedzin stomatologii, to jednak ma największe szanse na dynamiczny rozwój, ponieważ praktycznie zawsze podejmowała działania wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologii medycznych związanych ze stomatologią. Coraz większe zapotrzebowanie na tego typu usługi rodzi też dużą konkurencję, a żeby być lepszym i rozchwytywanym przez pacjentów trzeba trzymać rękę na pulsie i śledzić co nowego proponuje stomatologia estetyczna nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Pierwszym istotnym osiągnięciem nowoczesnej stomatologii było zapewne zastosowanie laserów, które umożliwiają wykonywanie małoinwazyjnych, bezbolesnych i bezkrwawych zabiegów. Lasery stomatologiczne wpływają na szybsze gojenie ran i likwidację stanów zapalnych, zapobiegają powikłaniom i obrzękom po zabiegach. Wykorzystanie laserów w stomatologii otworzyło furtkę dla wielu zabiegów, które powiązane są z leczeniem chorób jamy ustnej.

Drugą chyba najprężniej rozwijającą się „nowinką technologiczną” jest druk 3D. Chociaż dziedzina ta praktycznie raczkuje, to eksperci są już przekonani o jej roli i znaczeniu w medycynie. Stomatologia estetyczna widzi tu wspaniałe rozwiązania odnoście protetyki stomatologicznej, gdzie czas oczekiwania na protezę będzie wynosił kilkadziesiąt minut i można będzie wszystko wykonać podczas jednej wizyty. Druk 3D to nie tylko szybkość wykonania, ale przede wszystkim dokładność i precyzja wykonania protezy. A jeśli chodzi o dokładność, to właśnie wymagania pacjentów pokazują, że równiutki i białe jak śnieg zęby to już przeszłość, teraz modne są zęby wyglądające naturalnie, mają nie odróżniać się od tych prawdziwych, dlatego dbałość o szczegóły i detal każdego zęba (rowki, żłobienia) jest tak ważna. Celem nowoczesnej stomatologii estetycznej jest dążenie do naturalnego piękna. Chcemy w uśmiechu pokazywać zęby, które wyglądają pięknie, ale naturalnie, a nie jak rękodzieło stomatologa . Nie można też zapominać o coraz lepszych i bardziej efektywnych preparatach używanych w stomatologii estetycznej, są one na pewno bardziej bezpieczne, a ich użycie daje dużo szybsze efekty.


Stomatologia estetyczna - najbardziej popularne zabiegi

Różne są przyczyny naszych wizyt w gabinecie stomatologii estetycznej. Każdy, kto czuje się niezadowolony z wyglądu, koloru lub kształtu swoich zębów, może oczywiście odwiedzić stomatologa estetycznego, należy jednak pamiętać, że duża część przeprowadzanych zabiegów upiększających przeprowadzana jest na zębach zdrowych, lub wyleczonych, dlatego warto wcześniej zadbać o wyleczenie wszelkich ubytków. Po przedstawieniu swoich oczekiwań, lekarz zaproponuje nam odpowiednie zabiegi, które w znaczącym stopniu mogą poprawić nasz uśmiech.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem, który oferują kliniki stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Mogą one być przeprowadzone różnymi metodami, które są bardzo zróżnicowane cenowo. Jedną z takich metod jest zabieg z wykorzystaniem specjalnych nakładek. Niezbędne jest wtedy wykonanie wycisku i stworzenie dopasowanych dla pacjenta nakładek, następnie nakłada się na nie żel o właściwościach wybielających, a całość zakładamy na zęby. Po otrzymaniu preparatu żelowego, zabiegi te możemy wykonywać w domu.
Dużo szybszą i skuteczniejszą metodą wybielania zębów jest nałożenie preparatu na zęby i użycie specjalnej lampy LED lub Beyond. Zabieg ten przeprowadzany jest w gabinecie, a efekt jest widoczny po około 30 minutach i może utrzymywać się kilka lat.

Piaskowanie, to jedna z metod usuwania kamienia nazębnego, ale zabieg ten również znacząco rozjaśnia zęby, które robią się również bardzo gładkie i utrudniają przywieranie różnych substancji, przez co na długi czas pozostawiają efekt gładkich, czystych zębów, bez przebarwień.
Najprostszą metodą zamaskowania krzywych, bądź trwale uszkodzonych zębów jest założenie licówek. Są to cienkie płatki porcelanowe, które po dobraniu odpowiedniego koloru i nałożeniu na uszkodzone bądź nierówne zęby, dają natychmiastowy efekt pięknego i równego zgryzu.


Przenikanie zabiegów stomatologii estetycznej i medycyny estetycznej

Stomatologia estetyczna obecnie jest wsparciem dla medycyny estetycznej i bardzo często gabinety te współdziałają ze sobą w celu osiągnięcia jak największego zadowolenia pacjenta. Zauważono, że zdrowy, piękny uśmiech potrafi wizualnie odmłodzić pacjenta nawet o kilkanaście lat. Dlatego często osoby zgłaszające się do gabinetu w sprawie poprawy wyglądu uzębienia, decydują się również na niwelowanie zmarszczek mimicznych czy „kurzych łapek”, przez co efekt wizualny jest wielokrotnie bardziej zadowalający. Działa też to w drugą stronę, osoba, która zauważy, że jego skóra na policzkach nie jest już tak elastyczna jak kiedyś i bardziej obwisła, może się dowiedzieć, że przyczyną jest częściowe starcie zębów, lub ich ubytki. Wtedy, założenie licówek przedłużających uzębienie, daje lepsze oparcie dla skóry twarzy i następuję jej wygładzenie. Ciężko sobie wyobrazić zabiegi poprawiające wygląd twarzy, bez brania pod uwagę stanu uzębienia i odwrotnie, piękny uśmiech to nie tylko zęby, ale i ładna, zdrowa skóra bez zmarszczek. Większość klinik medycyny estetycznej, kompleksowo świadczy usługi związane ze stomatologią, medycyną i kosmetologią.