MedycynaEstetyczna.com.pl


Wiosna, to czas na peelingi medyczne

Peelingi medyczne wykonywane pod kontrolą lekarza  bardzo korzystnie wpływają na jakość i kondycję skóry.  Należą do zabiegów odmładzających i wspomagających leczenie wielu problemów skóry. Doskonale sprawdzają się u osób w każdym wieku

Peeling chemiczny to zabieg polegający na kontrolowanym uszkodzeniu skóry pojedynczym lub kilkoma czynnikami, wywołującymi jej złuszczanie oraz zniszczenie zewnętrznej warstwy naskórka czy skóry właściwej, z następującą regeneracją tych tkanek. Zabiegi te świetnie likwidują przebarwienia, skutki fotostarzenia skóry oraz wspomagają leczenie  trądziku. Wpływają na stymulację produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które gwarantują  skórze jędrność, elastyczność, optymalne jej nawilżenie. Efektem działania peelingów medycznych jest  spłycenie drobnych  zmarszczek, poprawa wyglądu blizn czy rozstępów. Efekty zabiegów są uzależnione od rodzaju problemu z jakim zgłasza się pacjent.

Na rynku jest wiele rodzajów peelingów. Najczęściej stosowane, znane przez pacjentów ma określone nazwy.

Yellow Peel - peeling o działaniu progresywnym, uzależniony od ilości nałożonych warstw ale i od rodzaju skóry oraz problemu z którym walczy pacjent. Produkt dostępny na rynku od 15 lat, stopniowo ewoluował do uzyskania najlepszych rezultatów. Yellow peel szczególnie polecany jest jako silny zabieg przeciwstarzeniowy, zarówno wyrównujący koloryt skóry, silnie działający rozjaśniająco na przebarwienia oraz wypłycający blizny potrądzikowe. Yellow peel jest jednym z niewielu peelingów, które można stosować na okolicę oka. Po tym peelingu  najczęściej złuszczanie jest drobnopłatkowe ale może trwać około 2 tygodni. Skóra potrafi się złuszczać nawet wielokrotnie. W zależności od zastosowanego protokołu możemy wywołać peeling od powierzchniowego po średnio-głęboki oraz głęboki. Efektem zabiegu jest  silne wygładzenie, spłycenie drobnych  zmarszczek oraz blizn potrądzikowych, zwężenie ujść gruczołów łojowych.

Zalecane stosowanie w odstępach co miesiąc - w przypadku terapii przebarwień od 4 do 8 zabiegów, jako zabieg zapobiegający procesom starzenia polecany jest co pół roku.

 

PRX-T33 preparat silnie rewitalizujący i napinający skórę.

Główne wskazania to utrata napięcia skóry twarzy i ciała, ujędrnianie skóry dekoltu, blizny zanikowe (m.in. potrądzikowe) i rozstępy. Po tym zabiegu złuszczanie raczej nie występuje,  oprócz pacjentów z grubą warstwą rogową naskórka. U tej grupy złuszczanie jest otrębkowe nie wyłączające z życia. Niejednokrotnie polecany jako zabieg bankietowy.

Zalecany  co 7 dni -  od 3 do 5 zabiegów. Zabiegi uzupełnione  stosowaniem produktów  z serii WIQo dają lepsze efekty.


Easy TCA Pain Control
– zwany TCA (kwas trójchlorooctowy) jest jednym z najpopularniejszych średnio głębokich peelingów. Pozwala na kontrolowane złuszczanie naskórka lub skóry na różnych głębokościach. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Zalecany przy redukcji zmarszczek, likwidacji przebarwień ,spłycaniu blizn czy usuwaniu  zaskórników. Poprawia napięcie skóry i daje dobre efekty w leczeniu niektórych postaci trądziku różowatego.

  Ostatnio coraz częściej staja się popularne techniki łączone w medycynie estetycznej. Dzięki jednoczasowemu połączeniu  dwu metod możemy w znacznie szybszym czasie  uzyskać pożądane a nawet lepsze efekty. Techniki łączone  pozwalają zadziałać na różnych poziomach skóry i na różne jej problemy. Jedną z metod jest  Pixel Peel polegający  na połączeniu terapii mikronakłuwania frakcyjnego Dermapen ze  średnio głębokiem peelingiem Easy TCA. Dobre efekty możemy dzięki tej metodzie uzyskać w przypadku głębokich blizn potrądzikowych oraz rozstępów. Dermapen, w sposób kontrolowany  uszkadza  skórę właściwą i  pobudza fibroblasty do regeneracji oraz produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Easy TCA  ułatwia złuszczanie uszkodzonej skóry, zwiększa poziom nawilżenia . Pixel Peel stosuję również w przypadku głębokich przebarwień, często opornych na  leczenie innymi metodami oraz do odbudowy struktury wiotkiej skóry na przykład  na brzuchu. Efekt obserwujemy już po pierwszym zabiegu, a wykonanie 3-4 zabiegów w serii, co 4 tygodnie, pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów.

Cosmelan - należy do najskuteczniejszych zabiegów likwidujących przebarwienia . Jest bezpieczną i odpowiednią metodą rozjaśniania do każdego fototypu skóry. Nie wymaga przerw w pracy. Może być wykonywany o każdej porze roku, nawet latem. W składzie zawiera substancje  rozjaśniające skórę wykazujące niewielkie działanie drażniące ( w tym kwas kojowy, arbutynę, kwas fitowy, retinol i witaminę C). Zabieg w gabinecie uzupełnia kuracja domowa, która trwa nawet 2-3 miesiące. Lekarz w gabinecie nakłada na skórę maskę na 4-6 godzin, którą pacjent zmywa w domu. Następnie wg zaleconej instrukcji, którą otrzyma od lekarza postępuje przez kolejne tygodnie. Po zabiegu skóra staje się rozjaśniona, rozświetlona, wyjątkowo gładka i napięta.

Ważne jest odpowiednie postępowanie po wykonanych peelingach zalecone przez lekarza. Niezwykle istotne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej ( kremy minimum +30 SPF, najlepiej +50 SPF)


Dr Katarzyna Mudel. Gabinet Medycyny Estetycznej

ul. Niemcewicza 26 lok. 28 (2 piętro) Warszawa

tel: 505 894 405

Dr Katarzyna Mudel. Gabinet Medycyny Estetycznej