MedycynaEstetyczna.com.pl


MedycynaEstetyczna.com.pl

Medycyna Estetyczna

Wyszukiwarka zabiegów

Medycyna Estetyczna

Kosmetyka

Kosmetyka - profesjonalne zabiegi poprawiające wygląd poszczególnych partii ciała. Kosmetyka dzieli się na kilka działów: kosmetyka zapobiegawcza, kosmetyka korekcyjna, kosmetyka dermatologiczna oraz na chirurgię kosmetyczną. Wszystkie jej działania nakierowane są na zachowani dobrego i zdrowego wyglądu skóry. Dzięki oferowanym zabiegom pozwala na opóźnianie procesów starzenia się.

Klinika Ambroziak

Al. Gen. W. Sikorskiego, 13, Warszawa

zobacz więcej >>

Sztuka i Estetyka

ul. Gdańska 80, Łódź

zobacz więcej >>

ELIX Studio Medycyny Estetycznej

ul. Puławska 233 lokal Ł, Warszawa

zobacz więcej >>

Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej

ul. Wł. Żeleńskiego 86, Kraków

zobacz więcej >>

Viva-Derm

Viva-Derm

ul. Puławska 403, Warszawa

zobacz więcej >>

SkinClinic

SkinClinic

ul. Stawki 4b, Warszawa

zobacz więcej >>

Protea AntiAging

ul. Bohdanowicza 19 lok. 7, Warszawa

zobacz więcej >>

Revival Clinic

ul. Branickiego 10 lok. 118, Warszawa

zobacz więcej >>

AESTHETIC CONCEPT

ul. Hanki Czaki 2/69, Warszawa

zobacz więcej >>

Beauty Essence Oriental Day Spa

ul. Most Pauliński 1/3/4, Toruń

zobacz więcej >>

1 2 3


Kosmetyka - pielęgnacja i odmładzanie twarzy i ciała
 


Kosmetyka zajmuje się pielęgnacją urody i wbrew pozorom nie jest dziedziną współczesną. W celu likwidacji defektów skóry stosowano głownie olejki i maści sporządzone z ziół i innych naturalnych substancji. Już w starożytnych czasach dbano o dobrą kondycję ciała, stosowano diety i masaże, uprawiano gimnastykę. Z bogatych zabiegów kosmetycznych słynął starożytny Egipt, a jego ostatnia królowa Kleopatra na co dzień korzystała z wielu zabiegów upiększających, do legendy przeszły jej kąpiele w mleku oślic. Kosmetyka Egipcjan opierała się głownie na stosowaniu do zabiegów kosmetycznych mleka, miodu i oliwy. Do zabiegów upiększających wykorzystywano również żółtka jaj, ziemię okrzemkową, różnego rodzaju zioła. Co więcej, Egipcjanie przy wykorzystaniu naturalnych produktów malowali paznokcie i wykonywali pełen makijaż.

W starożytnych czasach włosy farbowano przy użyciu henny lub indygo, a do zabiegów kosmetycznych, które miały na celu odmładzanie skóry stosowano wosk, cytrusy, zioła, minerały oraz oliwę. Choć rozwój kosmetyki z biegiem czasu mocno przyspieszył, wiele dawnych inspiracji wykorzystywanych jest w produkcji kosmetyków również dziś. Kosmetyka egipska, rzymska, grecka czy chińska była bowiem oparta na naturalnych produktach, wyciągach, sokach czy innych substancjach głównie roślinnych. Dziś tego rodzaju inspiracje służą do produkcji naturalnych kosmetyków, które cieszą się ogromną popularnością i są poszukiwane ze względu na to, że nie zawierają substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Mówiąc o rozwoju kosmetyki, warto pamiętać, że nie był on jednolity. Po czasach rozkwitu w czasach starożytnychi, nadeszło średniowiecze, w którym pielęgnacja ciała odeszła nieco w zapomnienie, a woda była traktowana jako narzędzie złego ducha. Jednak właśnie w średniowieczu rozkwitło na dużą skalę zielarstwo, a wiedza wtedy zdobyta przetrwała do naszych czasów. W późniejszym okresie spore zasługi dla kosmetyki wnieśli Arabowie, którzy wydawali nawet podręczniki dotyczące upiększania ciała. W XIX wieku bardzo popularni w całej Europie i nie tylko byli obwoźni kupcy, którzy sprzedawali różne upiększające mikstury. Ich działanie w wielu przypadkach było jednak wątpliwe i nie przynosiło oczekiwanych rezultatów.

Obecny szybki rozwój kosmetyki wynika z inspiracji naturalnymi wyciągami, ale także z rozwoju nowoczesnych laboratoriów oraz ogólnej wiedzy o funkcjonowaniu człowieka, budowie skóry jej funkcjach i właściwościach. Pojawiły się również wyspecjalizowane urządzenia do wykonywania różnych zabiegów kosmetycznych. Dziś kosmetyki produkowane są masowo i na wielką skalę. Są profesjonalnie przebadane w laboratoriach, mają ustalony skład substancj, działanie których jest ściśle określone. Kosmetyka nie tylko upiększa, ale też pod wieloma względami jest uzupełnieniem medycyny estetycznej i dermatologii.

Kosmetyka, a kosmetologia – czym różnią się od siebie?
Kosmetyka i kosmetologia to terminy, które często stosowane są zamiennie, w rzeczywistości mocno się różnią. Kosmetologia jest bowiem dziedziną bardzo mocno zbliżoną do medycyny, często opisywaną jako dział dermatologii, który zajmuje się dbaniem o skórę za pomocą odpowiednio dobranych preparatów, zabiegów kosmetycznych czy urządzeń. Kosmetyka skupia się natomiast na praktycznych zabiegach, które wykonywane są w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyka i kosmetologia różnią się również formą przygotowania zawodowego. Aby zostać kosmetyczką, wystarczy ukończyć dwuletnie lub nieco dłuższe studium, w trakcie którego duży nacisk kładzie się przede wszystkim na naukę umiejętności praktycznych. Kosmetologia jest natomiast dziedziną akademicką. Aby zostać dyplomowanym kosmetologiem, trzeba ukończyć co najmniej trzyletnie studia licencjackie.

Kosmetolodzy po studiach są kompleksowo i wszechstronnie wykształceni, natomiast kosmetyczki mają zwykle ukończonych wiele kursów skupiających się na jednej dziedzinie związanej z pielęgnacją urody. Profesjonalne i doświadczone kosmetyczki są doskonale przygotowane do pracy z klientem, oferując szeroki zakres usług na wysokim poziomie. Kosmetolodzy oferują natomiast szerszy zakres usług, dopasowany do różnych potrzeb klientów. Jednak ostatecznie to właśnie klient decyduje, czy chce skorzystać z usług i zabiegów u kosmetologa czy u kosmetyczki. Warto znać różnice, aby wiedzieć, jakich zabiegów i form porad można spodziewać się w gabinetach jednych i drugich specjalistów. Kosmetyka skupia się przede wszystkim na pielęgnacji urody, podkreślaniu jej walorów oraz w miarę możliwości niwelowaniu niedoskonałości.

Jakie zabiegi odmładzania i pielęgnacji urody oferuje nam kosmetyka?
Kosmetyka oferuje nam całe mnóstwo zabiegów na twarz i ciało, których celem jest nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie, poprawienie kondycji skóry oraz zniwelowanie niedoskonałości. Zabiegi wybiera się indywidualnie w zależności od potrzeb konkretnej cery oraz stanu skóry. Nie ma więc jednego uniwersalnego zabiegu, który byłby doskonały dla każdego rodzaju skóry. Czego innego potrzebuje skóra tłusta lub mieszana, a inne zabiegi są niezbędne dla skóry suchej czy mocno zniszczonej. Przede wszystkim kosmetyka oferuje szereg maseczek nawilżających, które można wykonywać w domu bądź też w gabinecie kosmetycznym. Jednym z najważniejszych i najbardziej popularnych zabiegów jest mikrodermabrazja, zabieg nawilżający i złuszczający, który wykonuje się przy użyciu profesjonalnych urządzeń i kosmetyków. Bardzo ważne są również zabiegi laserowe, które wykorzystuje się do odmładzania, złuszczania starego naskórka, rozjaśniania, wyrównywania kolorytu skóry czy niwelowania różnego rodzaju niedoskonałości.

Ważnym zabiegiem kosmetycznym jest mezoterapia igłowa, czyli wstrzykiwanie w głębsze warstwy skóry koktajli witaminowych, które działają odżywczo i nawilżająco, a także pobudzają wewnętrzne partie skóry do regeneracji i odbudowy. Efekty zabiegu są bardzo dobre i szybko widoczne, bo substancje odżywcze są wstrzykiwane w głąb skóry, a nie jedynie na nią nakładane. Wśród zabiegów kosmetycznych należy również wymienić zabiegi na dłonie i stopy, które mają właściwości odżywcze i regeneracyjne. Popularnymi zabiegami są również masaże całego ciała lub poszczególnych jego partii, które mają właściwości regeneracyjne, relaksujące oraz kojące.