MedycynaEstetyczna.com.pl


Czas na odmładzanie

odmładzanie

Chcesz odmłodzić swoją skórę, likwidując zmarszczki i inne oznaki starzenia się? Możliwości jest wiele – odpowiednie kosmetyki, pielęgnacja kosmetologiczna, a także zabiegi medycyny estetycznej. Co wybierzesz dla siebie?

Kult zadbanego ciała i urody jest silnie obecny w naszej kulturze. Dbamy o nasze zdrowie, stosując różnorakie diety, a także uprawiając sport. Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna pozwala utrzymać nasze ciało w dobrej formie, przekłada się także na młody i atrakcyjny wygląd. Inną kwestią jest jednak profilaktyka anti-aging oraz usuwanie oznak starzenia się skóry. 

Zarówno kosmetologia, jak i medycyna estetyczna dają nam duże pole manewru, jeśli chodzi o właściwą pielęgnację  urody i odmładzanie skóry. Nie odnaleziono co prawda jeszcze eliksiru młodości, który w cudowny sposób zapewniał by nam wieczną młodość, jednak nie oznacza to, że jesteśmy zupełnie bezsilne w walce
z upływającym czasem.

Starzenie się skóry – naturalny proces

Starzenie się skóry jest procesem nieuchronnym, za który odpowiada zmniejszająca się zawartość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w naszej skórze. To te substancje mają wpływ na  młody wygląd naszej skóry. Już w wieku około 25 lat ich ilość zaczyna maleć, dlatego ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zadbać o kondycję naszej skóry. Stosując odpowiednią pielęgnację skóry w ramach profilaktyki oraz wykorzystując potencjał medycyny estetycznej można spowolnić tempo upływającego czasu i zminimalizować oznaki starzenia się skóry.  

Profilaktyka przeciwstarzeniowa

Nie od dziś wiadomo, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Utrzymanie dobrej kondycję skóry zależne jest w dużej mierze od właściwej pielęgnacji i zdrowego stylu życia. Unikanie diety bogatej w cukier i zaniechanie wszelkiego typu używek takich jak alkohol, papierosy czy kawa pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i urodę. Należy również pamiętać o codziennych zabiegach pielęgnacyjnych. Bardzo dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry kosmetykami zawierającymi  substancje, których z czasem w naszej skórze jest coraz mniej – a więc kremy, serum czy ampułki bogate w kolagen, elastynę i kwas hialuronowy pozwalają dłużej zachować dobrą kondycję skóry. Warto  stosować regularnie peelingi, a także maseczki, które można wykonać w domowym zaciszu lub też u specjalisty – kosmetyczki, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Usunięcie martwych komórek ze skóry powoduje lepsze wchłanianie aktywnych składników zawartych w kosmetykach. Jeśli, pomimo profilaktyki przeciwstarzeniowej zaczną pojawiać się pierwsze zmarszczki, z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetologicznym oraz zabiegi, które oferuje nam  lekarze medycyny estetycznej..

Kosmetologia przychodzi nam z pomocą

Często w codziennej pielęgnacji popełniamy wiele błędów i nasza skóra, wraz z wiekiem, staje się szara, pozbawiona blasku, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Nie wpadajmy w panikę Kosmetyczka lub kosmetolog mogą pomóc nam w doborze odpowiedniej pielęgnacji, wykonać zabiegi, które nawilżą skórę i przywrócą jej młody, promienny wygląd. Odpowiednio dobrane przez specjalistę kosmetyki i wykonywane w gabinecie kosmetycznym zabiegi z pewnością wspomogą nas w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji, jednak nie zagwarantują, że czas się dla nas zatrzyma. Warto pamiętać, jak ważna jest profilaktyka anti-aging.

Zabiegi medycyny estetycznej

Gdy już pojawią się pierwsze oznaki starzenia się skóry  ale także w ramach profilaktyki, na naszą skórę dobrze zadziałają zabiegi medycyny estetycznej. Najbardziej popularne zabiegi odmładzające to botox, który może zlikwidować np. lwią zmarszczkę i inne zmarszczki mimiczne. Bardzo popularny jest także kwas hialuronowy, który pomoże nam, jeśli naszym zmartwieniem są zmarszczki, bruzdy lub opadające kąciki ust. Zabiegi z kwasem hialuronowym nawilżą i ujędrnią skórę.  Bardzo popularny jest także tzw. wampirzy lifting, czyli zabieg z osoczem bogatopłytkowym – ujędrni skórę i zlikwiduje zmarszczki.  Inne zabiegi medycyny estetycznej, z których możemy skorzystać to mezoterapia, a także nici liftingujące.