MedycynaEstetyczna.com.pl


Depilacja laserowa – jak pozbyć się zbędnego owłosienia

Najlepszą i najefektywniejszą metodą jaką możesz wybrać jest depilacja laserowa. W trakcie serii, na którą składa się około 5 zabiegów, następuje zniszczenie cebulki włosa i trwałe jego usunięcie. Jeśli jesteś zdecydowana na rozpoczęcie przygody z depilacją laserową musisz wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach. W tym krótkim artykule w przystępny sposób opowiem Ci, jak należy przygotować się do tego typu zabiegów. 


Bardzo ważne jest abyś sama odpowiednio zadbała o przygotowanie skóry. Wszystkie włoski, które chcesz usunąć musisz zgolić maszynką, bez użycia kremów do depilacji, gdyż substancje czynne znajdujące się w nich mogą wejść w reakcję ze światłem laserowym. Na 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem oraz podczas trwania całej terapii nie wolno Ci używać depilatora, wosku czy pęsety, ponieważ powodują one usunięcie włosa razem z cebulką i działanie lasera jest wtedy nieefektywne. Warto zaznaczyć, że skóra przed zabiegiem powinna być jasna. Oznacza to, że minimum miesiąc przed pierwszą depilacją powinnaś zrezygnować z opalania, stosowania kremów brązujących i samoopalacza.


Olbrzymie znaczenie mają również substancję jakie stosujesz. Poinformuj osobę wykonującą zabieg o wszystkich preparatach jakie przyjmujesz aby mogła sprawdzić czy nie są one światłouczulające. Do takich związków zaliczamy: dziurawiec i nagietek, niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne i przeciwzapalne oraz retinoidy. Przyjmowanie leków przeciwbólowych na 2 – 3 dni przed zabiegiem również jest przeciwwskazaniem ( dozwolony jest jedynie paracetamol).


Jeśli cierpisz na jakąś chorobę przewlekłą powinnaś poinformować o tym specjalistę przeprowadzającego depilację, ponieważ objawy niektórych schorzeń mogą nasilić się pod wpływem światła laserowego. Mowa tu np. o bielactwie czy łuszczycy. Koniecznie muszę też wspomnieć o popularnej opryszczce. Samo nosicielstwo wirusa Herpes Simplex nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji. Jednak aktywna opryszczka już tak. Wtedy należy zrezygnować z wykonania zabiegu w obrębie twarzy oraz okolic intymnych do momentu zaleczenia objawów. Pamiętaj również, że w okresie ciąży należy zrezygnować z laseroterapii.


Odpowiednie i staranne przygotowanie do zabiegu odgrywa kluczową rolę. Zastosowanie się do omówionych zaleceń sprawi, że depilacja laserowa będzie całkowicie bezpieczna, a jej efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania. Jeśli jesteś ciekawa jak wygląda taki zabieg zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu


https://www.youtube.com/watch?v=7DvSqquNIbQ&feature=youtu.be

Adrianna Trzcińska, mgr kosmetolog

www.esteti-med.pl


Kosmetologia ESTETI-MED

ul. Ogrodowa 7 (200 metrów od Al Jana Pawła II, Centrum) Warszawa

tel: 698 549 219

Kosmetologia ESTETI-MED