MedycynaEstetyczna.com.pl


Fakty i mity o depilacji laserowej

Fakty i mity o depilacji laserowej! Na co zwrócić uwagę, nim zapiszemy się na zabieg? Jakie włosy kwalifikują się do zabiegu? Czy depilacja laserowa boli? Czy każdy laser działa tak samo? Czy depilacja laserowa jest droga? Czy depilacja laserowa jest trwała?  Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Wydepilowane ciało to już element higieny


FAKT

Depilacja jest już tak powszechna, że trudno jest spotkać osobę, która jej regularnie nie wykonuje. Depilacja laserowa jest od wielu lat bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach. Wiele osób jednak  nadal nie wie, co ona tak do końca oznacza i o co w niej chodzi. Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia, która po pełnej i regularnej serii zabiegów eliminuje włosy na stałe. Efekt ten utrzymuje się już przez całe życie.

Depilacja laserowa to luksus dla nielicznych

MIT

Depilacja laserowa w dzisiejszych czasach  wcale nie jest droga. Do uzyskania trwałego efektu wystarczy przeprowadzić serię 5 – 6 zabiegów.

Zabiegi laserowe wykonuje się średnio co 2 miesiące więc koszty rozkładają się w czasie. Np. depilacja pach to koszt średnio 190 zł na dwa miesiące, czyli miesięczny koszt to 95 zł. Depilację woskiem czy innymi nietrwałymi metodami jak golenie, depilator, czy kremy do depilacji, trzeba nieustannie powtarzać. Jest to czasochłonne, męczące i jest to kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać w naszej codziennej higienie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę dłuższy okres czasu (patrz tabela), przekonamy się, że depilacja laserowa jest dużo tańsza niż depilacja woskiem, a jej koszt zwraca się już po kilku latach.

Tylko ciemne włosy nadają się do depilacji laserowej

FAKT

Niestety, laser nie działa na włosy blond czy siwe, ponieważ światło lasera reaguje z barwnikiem włosa.  Włosy muszą być choć trochę ciemniejsze od skóry. Im ciemniejsze i mocniejsze, tym lepszy efekt.

Im dłuższe włosy tym  laser łatwiej  je „zobaczy”

 MIT

Do zabiegów depilacji laserem włosy muszą być zgolone, w przeciwnym razie może dojść do poparzenia skóry. Warto jednak wiedzieć, że włosy muszą być w skórze aby laser mógł je usunąć, dlatego 4-6 tygodni przed planowanym zabiegiem laserowym nie można ich wyrywać.

Nie każdy „laser” jest laserem

 FAKT

Może się wydawać, że depilacja laserowa w każdym salonie jest taka sama, co nie jest prawdą. Określenie depilacja laserowa jest potocznie używane do zabiegów nie tylko wykonywanych laserem, ale też urządzeniami: IPL, VPL, ELOS.  Wybierając gabinet depilacji laserowej, sprawdźmy, jakim urządzeniem wykonywany będzie zabieg. Najlepsze na świecie lasery do depilacji to Light Sheer i Vectus.

Laser to nie wszystko

FAKT

Nawet jeśli zabieg wykonany jest laserem, to też nie gwarantuje dobrych efektów. To tak jak z fryzjerem: każdy fryzjer zetnie włosy, ale nie każdy zrobi to tak samo dobrze.

Wybierzmy gabinet, co do którego mamy pewność, że zabieg będzie przeprowadzony przez doświadczony i dobrze przeszkolony personel. Da nam to gwarancję, odpowiedniego doboru parametrów i dokładności wykonania zabiegu, co z kolei przełoży się na  jego najwyższą skuteczność.

Zabiegi muszą być wykonywane w regularnych odstępach

FAKT

Zabiegi powinny być wykonywane średnio co 8 tygodni  na ciele  i co 5 – 6  tygodni  na twarzy. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włosa. Jeśli nie zachowamy zalecanych odstępów, będziemy potrzebować więcej zabiegów.

Depilacja laserowa nie boli

MIT

Niestety, nie  jest to zabieg relaksacyjny. Ale oczywiście odczuwanie bólu  to bardzo indywidualna kwestia. Faktem jest, że efekty wynagradzają ten dyskomfort.

Opalona skóra nie może być depilowana

FAKT

Skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona. Laser działa na melaninę, czyli barwnik skóry i włosów. Im ciemniejsza skóra, tym więcej ma melaniny. Podczas zabiegu depilacji laserowej część światła lasera może zostać pochłonięta przez opaloną skórę, co może prowadzić do poparzenia. Dlatego na miesiąc przed i w trakcie terapii należy zrezygnować z opalania. Im jaśniejsza skóra tym lepszy efekt zabiegów.

Depilacja laserowa to nie zabieg dla prawdziwego faceta

MIT

Kult ciała spowodował, że panowie równie chętnie korzystają z zabiegów depilacji laserowej. Szczególnie chętnie depilują plecy, pachy czy klatki piersiowe. Nie jest to już postrzegane w kategoriach braku męskości. Wręcz przeciwnie, kobiety lubią zadbanych mężczyzn.

mgr Iwona Wróbel, kosmetolog

ekspert depilacji laserowej z gabinetu Kosmetologia ESTETI-MED w Warszawie


Kosmetologia ESTETI-MED

ul. Ogrodowa 7 (200 metrów od Al Jana Pawła II, Centrum) Warszawa

tel: 698 549 219

Kosmetologia ESTETI-MED