MedycynaEstetyczna.com.pl


Jak zachować urodę

lifting twarzy

Madonna lift czy plastyka powiek?

Każda przygoda z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej rozpoczyna się od wygładzania zmarszczek i rewitalizacji skóry. Wypełniacze z kwasu hialuronowego stanowią złoty środek w przypadku wolumetrii i wypełnianiu ubytków w tkankach takich jak np. zmarszczki. Ale co się dzieje w przypadku, kiedy skóra jest bardzo cienka, delikatna i okala niezwykły narząd jakim jest oko?

Zabiegi przeprowadzane w okolicy narządu wzroku często budzą wśród pacjentów niepokój. Sprawia to, że większość osób decyduje się na zabiegi odmładzające okolice oczu w ostatnim etapie walki o swój młody wygląd. Niestety w niektórych przypadkach bywa już za późno zarówno dla botoksu jak i innych wypełniaczy. Co zrobić by pozbyć się nadmiaru skóry na powiekach, spłycić zmarszczki i zatuszować sińce pod oczami?

Plastyka powiek – czy to pora na skalpel?
Są osoby dla których zabiegi chirurgicznego usunięcia nadmiaru skóry na powiekach są nie tylko wskazane ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Symptomy takie jak uczucie ciężkości i przemęczenia oczu, bóle głowy związane z ciągłym przymuszonym unoszeniem brwi w celu lekkiego poszerzenia pola widzenia bywają bardzo uciążliwe i sprawiają duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. W przypadku pacjentów skarżących się na powyższe dolegliwości usunięcie nadmiaru skóry na powiekach jest zabiegiem przynoszącym dużą ulgę i znacznie poprawiającym jakość życia. Zwłaszcza wśród kobiet, dla których nowym odkryciem staje się makijaż powiek, a rzęsy w końcu przestają odciskać się na powiekach.
Ale czy w każdym przypadku niezbędny jest zabieg chirurgiczny? W myśl, lepiej zapobiegać niż leczyć – podobnie bywa z nadmiarem skóry na powiekach. Czy jest jakiś zabieg alternatywny, który pozwoli odwlec w czasie kontakt z chirurgiem? Oczywiście, że jest!

Madonna Lift - laserowe obkurczanie skóry powiek
Największym trendem w ostatnich czasach stały się zabiegi laserowe. Ich precyzja i przewidywalność w rękach doświadczonego specjalisty potrafią zdziałać cuda. Podobnie bywa w przypadku liftingu skóry powiek. Pomimo wielu obaw laser CO2 posiada specyficzną wiązkę (w przeciwieństwie do laserów barwnikowych i urządzeń typu IPL), która jest bezpieczna dla naszego wzroku. Zabieg frakcjonowania ma wiele zalet:

- jest zabiegiem małoinwazyjnym, nie wymaga specjalistycznych badań lekarskich,

- skutecznie obkurcza skórę powiek, odraczając tym samym zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

- laser stymuluje produkcję kolagenu w skórze dzięki czemu następuje spłacenie zmarszczek

- po zabiegu laserowym gęstość skóry ulega znacznemu polepszeniu dzięki czemu znikają zasinienia pod oczami,

- podczas zabiegu laserowego dochodzi również do złuszczenia skóry dzięki czemu przebarwienia ulegają znacznemu rozjaśnieniu, a w niektórych przypadkach znikają.

Jeżeli wahasz się czy wybrać zabieg laserowy czy chirurgiczny koniecznie skonsultuj się z lekarzem specjalistom. Na pewno znajdzie dla Ciebie idealne rozwiązanie.