MedycynaEstetyczna.com.pl


Lasery dla urody

Lasery dla urody

Chcesz skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej ze swojej twarzy lub ciała? Sprawdź działanie laserów– dzięki nim wymodelujesz wybrane partie swojego ciała w bezinwazyjny sposób!

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcą poprawić swój wygląd i samopoczucie. W dzisiejszych czasach ani zmarszczki, ani przebarwienia, ani tym bardziej nadmiar tkanki tłuszczowej nie są większym problemem – można się ich pozbyć w nieinwazyjny i skuteczny sposób, wykorzystując potencjał zabiegów który oferują nam kliniki medycyny estetycznej.

Narzędziem, które pozwala rozprawić się z różnorodnymi niedoskonałościami naszego ciała jest laser. Dzięki laserowi możemy m.in. w łatwy sposób skorygować urodę. Takie zabiegi pozwolą nam wymodelować twarz, pozbywając się nadmiaru tłuszczu z okolic, które trudno odchudzić, jak broda czy policzki, a także wymodelować ciało, i to bez restrykcyjnej diety czy forsownych ćwiczeń.

Dla kogo laseroterapia?

Osoby, które są niezadowolone z naturalnego kształtu swojego ciała, mogą poddać się zabiegowi z użyciem lasera – lipolizie laserowej. Wraz z wiekiem u niektórych osób pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brody, linii żuchwy, a także w policzkach (tzw. chomiki). Z kolei niektóre części ciała, jak brzuch, uda, kolana czy ramiona są nieraz oporne na odchudzanie. Zabieg z wykorzystaniem lasera pozwala skutecznie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów twarzy czy ciała. Lekarz może w efekcie nadać im pożądane przez pacjenta proporcje, a także poprawić kondycję skóry, przywrócić jej sprężystość i jędrność, a tym samym – widocznie odmłodzić.

Czy zabiegi laserem są bezpieczne?

Stosowanie lasera w modelowaniu twarzy lub ciała jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem. Światło lasera, rozbijając komórki tłuszczowe, nie narusza równocześnie pozostałych tkanek. Taki zabieg z wykorzystaniem lasera przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, minimalizuje niemal do zera ryzyko podrażnień, oparzeń czy przegrzania skóry. Zabieg nie pozostawia także żadnych blizn, ponieważ technologia laserowa nie powoduje urazów skóry.

Zabieg modelowania ciala laserem – jak wygląda?

Punktem wyjścia powinna być konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Gdy już lekarz zakwalifikuje pacjenta do laseroterapii, sam zabieg jest bezpieczny i nie wymaga specjalnych przygotowań pacjenta w domu. Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu jest niemal bezbolesny i przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach. Po zabiegu, w miejscu, które było poddane działaniu lasera, mogą utrzymywać się lekki obrzęk i delikatne zasinienie, jednak po 2-3 dniach powinny one ustąpić. Pełne efekty lipolizy laserowej będą widoczne już po kilku tygodniach. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga od pacjenta długotrwałej rekonwalescencji.

Nowości w laseroterapii

Medycyna estetyczna i technologie w niej wykorzystywane cały czas się rozwijają. Jeśli chodzi o laseroterapię, to w ostatnim czasie pojawiły się nowe rozwiązania, które cieszą się popularnością wśród pacjentów, a co najważniejsze – są nieinwazyjne, bezpieczne i skuteczne!

Jednym z takich urządzeń  jest najnowsza wersja Lasera Icoone. Zabieg z wykorzystaniem tego lasera polega na połączeniu masażu podciśnieniowego i energii biostymulującej lasera oraz światła LED. Powoduje on efekt fotochemiczny w naszych tkankach, dzięki zwiększeniu przepustowości komórek uwolniony tłuszcz odprowadzany jest do układu limfatycznego bez uszkodzenia komórek. Efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej  i poprawa kondycji skóry.

Inną nowością jest Lipo Laser  – zabieg z jego wykorzystaniem modeluje sylwetkę za pomocą tzw. zimnego lasera. Wspomaga odchudzanie, walkę z cellulitem i  obrzękami, precyzyjnie modeluje sylwetkę. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Niestety redukcja miejscowo nagromadzonego tłuszczu za pomocą diety i ćwiczeń jest w zasadzie niemożliwa i tu z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna oferując laserowe zabiegi modelowania sylwetki i odmładzania ciała.