MedycynaEstetyczna.com.pl


Medycyna estetyczna w Polsce

Medycyna estetyczna w Polsce

Z osiągnięć medycyny estetycznej korzystamy coraz chętniej i to bez względu na wiek czy płeć. Zabiegi przeciwstarzeniowe, pozwalające choć trochę zatrzymać oznaki upływającego czasu na naszej twarzy i ciele są już bardzo powszechne. Największym powodzeniem cieszą się zabiegi kwasem hialuronowym oraz botoksem, mezoterapia igłowa, peelingi medyczne, a także zabiegi redukujące tkankę tłuszczową.

Wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym to zabieg który przynosi doskonałe rezultaty. Wyglądamy naturalnie, ale znacznie młodziej. Polecany jest dla każdej osoby już praktycznie od 30 roku życia. Kwas hialuronowy zastosowany do niwelowania zmarszczek zadziała nie tylko przeciwzmarszczkowo (wypełni zmarszczki), ale także nawilży skórę, co wpłynie na poprawę jej jędrności, napięcia i elastyczności. Preparat ma jeszcze jedną zaletę – w związku z faktem, iż jest preparatem naturalnym, nie powoduje alergii i nie wymaga  wykonywania próby uczuleniowej. Ponadto preparat stabilizuje naturalny hialuronian znajdujący się w skórze, co powoduje wydłużenie jego dobroczynnego działania. Kwas hialuronowy najczęściej stosowany jest do wypełniania zmarszczek poprzecznych czoła, zmarszczek wokół ust (tzw. zmarszczki palacza), pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka), bruzdy nosowo- wargowe.  Kwas hialuronowy stosowany jest nie tylko w przypadku chęci pozbycia się zmarszczek – ich wypełnienia, lecz także wykorzystywany jest podczas zabiegów modelowania lub powiększania policzków, modelowania lub powiększania ust, bądź do poprawy konturu ust czy skorygowania ich kształtu (np. asymetrii).

Ilość preparatu użytego podczas zabiegu dostosowywana jest do stanu skóry oraz oczekiwań klientki. Wstępny efekt widoczny jest zaraz po zabiegu, ostateczny zaś po ok. 2 tygodniach od zabiegu i utrzymuje się przez około 5-6 miesięcy, po upływie których preparat zostaje powoli wchłaniany przez skórę aż do całkowitego zaniku. Zabieg można powtarzać wielokrotnie.

Ogromną popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem botoksu, biologicznej i naturalnej toksyny o silnym działaniu, która jest szeroko wykorzystywana nie tylko w medycynie estetycznej do walki z upływającym czasem (likwidowania zmarszczek), lecz także w leczeniu potliwości dłoni, stóp oraz pach.

Botoks podczas zabiegu medycyny estetycznej podawany jest miejscowo, w bardzo małych dawkach dobranych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ze względu na fakt, iż podawane dawki są bardzo małe, nie są one toksyczne dla organizmu. Wstrzyknięty botoks blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za pracę mięśni wywołujących zmarszczki. Po wstrzyknięciu rozlewa się w promieniu 1- 3 cm od miejsca wkłucia, dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana mała dawka preparatu wstrzykniętego w dane miejsce. Botoks zaczyna działać już po 2-3 dniach od wstrzyknięcia. Pełny zaś efekt widoczny jest po około 7-10 dniach od zabiegu. Efekt działania toksyny botulinowej utrzymuje się do około 4 - 5 miesięcy, ze względu na fakt, iż włókna nerwowe (nawet zablokowane) mają zdolność do tworzenia nowych połączeń.

Zabieg likwidowania zmarszczek jest wskazany dla osób chcących się pozbyć zmarszczek, głównie w górnej części twarzy (szczególnie polecany jest do usuwania zmarszczek mimicznych), powstających nawet u bardzo młodych osób ze względu na dużą mimikę twarzy. Botoks najczęściej stosuje się do likwidowania zmarszczek między brwiami („lwia zmarszczka”), zmarszczek poprzecznych czoła, „kurzych łapek”. Zabieg może być łączony z innymi metodami liftingu twarzy, a w przypadku bardzo głębokich i utrwalonych zmarszczek można ją łączyć z zbiegiem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

więcej