MedycynaEstetyczna.com.pl


Nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Dlaczego właśnie ten zabieg  cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Najważniejszym z powodów popularności depilacji laserowej jest skuteczność zabiegu. Ile kobiet marzy o tym, żeby mieć piękną i gładką skórę i nie straszyć nieestetycznym owłosieniem. Gdy zakładamy  krótkie spodenki czy strój kąpielowy nie musimy już martwić się  wyglądem naszych nóg. Depilacja laserowa to właśnie taki zabieg, który pozwala nam długo cieszyć się gładkim i pięknym ciałem.

Postęp technologiczny w tym zakresie pozwolił stworzyć nowoczesne urządzenia, które są coraz bardziej bezpieczne i skuteczne w walce z niechcianymi włoskami, a producenci urządzeń wciąż prześcigają się w pomysłach jak je udoskonalić, dlatego depilacja laserowa wypiera inne metody depilacji i jest coraz powszechniej stosowana.

Sprawdźmy więc, na czym dokładnie polega najnowsza technologia depilacji laserowej. Na obszar skóry poddany zabiegowi laser wysyła odpowiednią wiązkę skoncentrowanego światła, które jest wchłaniane przez pigment zlokalizowany w mieszkach włosowych. W ten sposób promień lasera niszczy nie tylko mieszki włosowe, ale również ich cebulki co zapobiega odrastaniu włosków. Lasery różnią się między sobą skutecznością, która jest uzależniona od takich parametrów,  jak: długość fal, czas trwania impulsu, średnica promieniowania na skórę. Najskuteczniejszym laserem jest obecnie laser diodowy, którego promień wnika w naskórek na odpowiednią głębokość, dzięki czemu trwale niszczy mieszek włosa.

Kiedy możemy dostrzec, że zabieg przebiega prawidłowo?  Już po pierwszej wizycie możemy obserwować pierwsze efekty usuwania owłosienia, które z każdym kolejnym zabiegiem  są coraz lepsze. Nie musimy czekać do przeprowadzenia  całej serii zabiegów, aby zobaczyć pozytywne zmiany. Nasz komfort życia poprawi się już po pierwszym zabiegu. Możliwość przeprowadzenia zalecanej ilości zabiegów jest olbrzymią zaletą depilacji laserowej. Po wykonaniu serii powtórzeń włoski przestają odrastać i nie trzeba zabiegów kontynuować w nieskończoność jak np. w przypadku depilacji woskiem czy pastą cukrową.

Musimy jednak pamiętać, że laser to nie zabawka dlatego powinien znaleźć się w rękach przeszkolonego i doświadczonego specjalisty. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zabieg będzie zarówno skuteczny jak i bezpieczny. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko powikłań musimy pamiętać, aby depilacji laserowej poddać się w odpowiednim gabinecie. Dlaczego jest to, aż tak istotne? Wybór dobrego gabinetu, który cieszy się renomą i uznaniem wśród klientów to gwarancja, że depilacja zostanie wykonana przez odpowiednio przeszkoloną osobę, sprzętem najlepszej jakości oraz w higienicznych warunkach.

Wyedukowany pracownik salonu przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzi profesjonalną konsultację, która bardzo często jest bezpłatna. W czasie takiej wizyty specjalista oceni czy twoje włosy kwalifikują się do depilacji laserowej, opowie o przeciwwskazaniach, szczegółowo poinformuje jak przygotować się do zabiegu oraz ustali częstotliwość wizyt, co jest niezwykle istotne dla uzyskania możliwie najlepszych efektów terapii. Dodatkowo w większości gabinetów jest możliwość skorzystania z darmowej próby usuwania zbędnego owłosienia laserem, dzięki czemu będziesz już miała obraz tego jak wygląda zabieg i czy jest bezbolesny.

Warto skorzystać z takiej konsultacji przed zapisaniem się na pierwszy zabieg depilacji laserowej ponieważ będziemy mogli przekonać się jaką jakość usług dany gabinet oferuje. W najlepszych salonach spotkamy się z indywidualnym podejściem do naszych problemów oraz przyjazną atmosferą, co pozwoli nam poczuć się swobodnie i bezpiecznie nawet przy najbardziej intymnych zabiegach takich jak np. depilacja bikini.

Dobrej jakości sprzęt odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku takiego zabiegu, jak depilacja laserowa. Obecnie mamy na rynku lasery, które usuwają trwale około 90% owłosienia i dają komfort na resztę życia, np. Light Sheer czy Vectus. Niestety możemy natknąć się również na urządzenia, które nie niwelują trwale owłosienia, a klientki nie są zadowolone z końcowych rezultatów. Przyczyna tego  niestety może być błędna informacja przekazywana przez pracowników tych salonów, gdyż najczęściej mają oni świadomość, że urządzenie które posiadają w salonie nie usuwa owłosienia trwale. Zanim zatem zapiszesz się na zabieg depilacji laserowej sprawdź z jakiego urządzenia korzysta dana placówka. Ostatnim aspektem popularności depilacji laserowej jest coraz korzystniejsza cena tego typu zabiegów. Z roku na rok ceny depilacji laserowej spadają, a większość salonów zachęca nas pakietami depilacji w promocyjnej cenie. Pamiętajmy jednak, że bardzo niska cena rzadko kiedy łączy się z dobrej jakości usługą. Jeśli chcemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany najwyższej klasy urządzeniem, a kosmetolog który nami będzie się zajmował jest profesjonalistą to koszt takiego zabiegu musi być stosunkowo wyższy. Jednak w ostatecznym rozrachunku jest to opłacalne, ponieważ efekty zabiegu będą długotrwałe, nasza skóra będzie gładka przez wiele lat, a depilacja laserowa zostanie wykonana bez najmniejszych powikłań.


ESTETI-MED - depilacja laserowa

ul. Ogrodowa 7 (200 metrów od Al Jana Pawła II, Centrum) Warszawa

tel: 698 549 219, 533 681 887

 ESTETI-MED - depilacja laserowa