MedycynaEstetyczna.com.pl


Podróbki preparatów w medycynie estetycznej

Z podróbkami ubrań, torebek, zegarków oraz różnych sprzętów spotkamy się właściwie codziennie i nikogo już to nie dziwi. Doszło jednak do tego, że zaczęto podrabiać leki oraz preparaty medyczne m.in. kwas hialuronowy, toksynę botulinową oraz inne specyfiki.

Kilka informacji o sposobie jego produkcji

Kwas hialuronowy potocznie zwany „wypełniaczem” produkowany jest w specjalnych laboratoriach. Aby kwas mógł zostać podany człowiekowi musi zostać oczyszczony z zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych- im wyższy stopień oczyszczenia tym lepiej. Różne mogące się tam pojawić alergeny w wyniku złego oczyszczenia mogą wywołać uczulenie lub stan zapalny.

Kolejną rzeczą jest trwałość która zależy od chemicznego utrwalenia preparatu tzw. sieciowania. Jakość stosowanych przez producentów składników przekłada się na ostateczną wartość i cenę preparatu. Należy pamiętać, że każdy dopuszczony do obrotu kwas hialuronowy powinien posiadać certyfikat CE oraz certyfikat wyrobu medycznego do implantacji w tkankach dzięki czemu wiadomo, iż preparat spełnia normy medyczne i został zarejestrowany do konkretnych zastosowań. 

Bardzo często możemy spotkać oferty zabiegów w bardzo atrakcyjnych cenach co wiązać się może z użyciem preparatu słabej jakości bez certyfikatu CE i żadnego innego czego skutkiem mogą być poważne dolegliwości a nawet niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Pamiętajmy zatem aby wybierać sprawdzone gabinety, które korzystają z certyfikowanych preparatów oraz doświadczonych lekarzy. Co najważniejsze osoby niewykwalifikowane nie mają wiedzy np. o składzie chemicznym, drodze działania preparatu, czy radzeniu sobie z ewentualnymi powikłaniami. Lekarz jest w stanie odpowiednio zareagować np. na reakcję anafilaktyczną u osoby uczulonej i udzielić pierwszej pomocy.

medycynaestetyczna.com.pl