MedycynaEstetyczna.com.pl


Powiększanie ust

Usta są niezwykle istotnym elementem całości twarzy – razem z twoimi oczami nadają jej określony, indywidualny wyraz i charakter. Usta są także postrzegane jako oznaka seksapilu u kobiet. Decydując się na jakiś zabieg, musimy pamiętać o tym, że wzorowe usta mają swoje proporcje i należy uważać, żeby nie zburzyć harmonii twarzy. Wypełnienie ust pozwoli odtworzyć ich wzorowe, idealne proporcje i nada im wyrazisty kształt. Modelując usta lub powiększając je na nowo, powinno się dostosować ich kształt, wielkość oraz objętość – do całej twarzy. Usta, które są piękne i ładnie wyglądają u jednej osoby, mogą zupełnie nie pasować do kogoś innego.

Zbyt wklęsłe i wąskie usta

Najbardziej popularnym zabiegiem medycyny estetycznej na świecie jest właśnie powiększanie ust. Zabieg polega na zwiększeniu ich objętości w przypadku wklęsłych i wąskich warg. Efekt, który uzyskamy jest uzależniony od kilku czynników – zastosowanego preparatu, oczekiwania pacjentki, umiejętności i kompetencji lekarza oraz jego wyczucia estetyki.

Do powiększania ust używa się usieciowanego czyli gęstego kwasu hialuronowego, który w wyraźny sposób wygładza zmarszczki oraz bruzdy i głęboko nawilża nasze wargi. Wypełniacze, które są oparte na kwasie hialuronowym cieszą się niezwykłym uznaniem przez lekarzy medycyny estetycznej, ze względu na największe bezpieczeństwo ich stosowanie w każdym wieku, ryzyko powikłań ograniczone do minimum, a także swobody wyboru.

Kwas hialuronowy podawany jest za pomocą różnych technik iniekcyjnych w znieczuleniu miejscowym lub dentystycznym. Można wypełnić kwasem hialuronowym całą czerwień wargową, jeśli usta są zbyt wąskie i wklęsłe. Możliwe jest także podkreślenie samego konturu, np. po zabiegach makijażu permanentnego. Podczas modelowanie ust ulegają likwidacji pionowe zagłębienia skóry warg (tzw. zmarszczki palacza), które zdecydowanie postarzają naszą twarz i nadają jej poważny wygląd.

Podany prawidłowo oraz z umiarem kwas hialuronowy, zwiększy objętość ust w naturalny sposób. Górna warga zawsze musi być nieco węższa i mniejsza od dolnej. Pozwala ta zachować harmonię i ładne proporcje. Odwracalność efektu powiększania ust to olbrzymia zaleta: pacjentkom, którym wydaje się, że mają teraz zbyt duże usta, można błyskawicznie pomóc i zniwelować efekt zabiegu za pomocą specjalnego enzymu – hialuronidazy.

Poprawiony kontur ust

U starszych kobiet jak i u mężczyzn dość często wykonywanym zabiegiem jest korekta konturu ust oraz zniwelowanie zmian wynikających z procesu starzenia. Wraz z upływem lat granica pomiędzy skórą a coraz bardziej wysuszoną czerwienią wargową powoli zanika. W wyniku procesu starzenia się kontury ust zacierają się, a wargi robią się mniej wyraźne. Kąciki ust opadają, a wokół pojawiają się promieniste zmarszczki, natomiast bruzdy nosowo- wargowe pogłębiają się stopniowo. Nasza mimika, zwłaszcza jeśli jest zbyt ekspresyjna, utrwala nasze zmarszczki oraz bruzdy wokół ust.

Aby naszym ustom przywrócić ich młodzieńczy wygląd oraz poprawić ich kontury, warto skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jeśli kąciki naszych ust obniżyły się wraz z upływem czasu, można je podnieść za pomocą dwóch, nieskomplikowanych iniekcji z toksyny botulinowej. Efekt po zabiegu z wykorzystaniem botoksu pojawia się po około dwóch tygodniach, natomiast utrzymuje się od 3 do 9 miesięcy. Taki zabieg można wielokrotnie powtarzać. Świetnym rozwiązaniem jest także podanie niedużej ilości kwasu hialuronowego zaraz pod opadającymi kącikami, co zapobiega ich następującemu opadaniu nawet przez rok.OLIMEDICA Centrum Medyczne

CHR Kupiec I piętro ul. Krzywoustego 9-10 Szczecin

tel: 793 138 757

OLIMEDICA Centrum Medyczne