MedycynaEstetyczna.com.pl


Zabiegi odmładzające - nowe trendy w odmładzaniu

Zabiegi odmładzające - nowe trendy w odmładzaniu

Jeśli chcesz odmłodzić swoją skórę i zlikwidować zmarszczki, poznaj koniecznie najnowsze trendy w medycynie estetycznej. Dzięki dobrze dobranym zabiegom możesz skutecznie cofnąć oznaki starzenia się skóry!

Kobiety XXI wieku świadomie dbają o siebie i swoje zdrowie. Odpowiednia dieta, a także aktywność fizyczna pozwala utrzymać dobrą kondycję, wpływa również na aparycję. W połączeniu z właściwą pielęgnacją, zdrowy styl życia może w widoczny sposób przełożyć się na młody wygląd. Jednak nawet najlepsza pielęgnacja nie zatrzyma czasu – ten proces jest nieuchronny. Choć wielu naukowców pracuje nad formułami, które miałyby stać się „eliksirem młodości”, to starzenie się skóry jest faktem.

Z pomocą przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej, których głównym celem jest z jednej strony profilaktyka anti-aging, a z drugiej – odmładzanie skóry. Odpowiednio dobrane i prawidłowo przeprowadzone zabiegi poprawiające kondycję naszej skóry nie zatrzymają biologicznego zegara, ale będą silną bronią w bitwie z oznakami starzenia się skóry. Sprawdźmy, jak rozwój nowoczesnych technologii wpływa na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów korygujących urodę.

 Jakie są światowe trendy w odmładzaniu?

Stałym trendem ostatnich kilku lat w medycynie estetycznej jest zmniejszanie inwazyjności przeprowadzanych zabiegów i równoczesne zwiększanie ich możliwości i skuteczności. A to wszystko dzięki nowoczesnym technologiom, które wspierają pracę lekarzy medycyny estetycznej. Nowoczesne lasery pozwalają na wykonywanie wielu zabiegów odmładzania i modelowania sylwetki bez użycia skalpela. W efekcie pacjenci nie muszą m.in. przechodzić długiego okresu rekonwalescencji, szybciej mogą pokazać znajomym jaką przeszli metamorfozę.

Naturalność to podstawa urody.

Kolejnym trendem, który nabiera na sile z roku na rok, jest naturalność. Pacjenci oczekują naturalnych efektów, bez przerysowania. Coraz częściej pacjenci decydują się też na takie zabiegi medycyny estetycznej, które pobudzają naturalne procesy w skórze – mające funkcje naprawcze i regenerujące. Dobrym przykładem jest tutaj mezoterapia mikroigłowa, która w sposób kontrolowany powoduje mikrouszkodzenia skóry pobudzając ją w ten sposób do regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych które przywracają naszej skórze młody, zdrowy wygląd.

 Odmładzanie skóry laserem czy botoks

Na topie są obecnie zabiegi z wykorzystaniem lasera. Nowoczesne lasery mają bowiem wszechstronne zastosowanie, a jednym z nich jest skuteczne odmładzanie skóry. Stale jednak popularny jest botox, a więc toksyna botulinowa. Mimo, że w medycynie estetycznej jest obecny już 25 lat, to prawdziwy klasyk wśród zabiegów! Coraz popularniejsze są zabiegi baby botoksu nazywanego również mezobotoksem Zabieg ten jest polecany również osobom młodym ponieważ metoda ta przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek mimicznych. Subtelne dawki toksyny botulinowej wstrzyknięte w wielu miejscach pozwalają zminimalizować ryzyko pojawienia się kolejnych zmarszczek, nadają twarzy naturalny, młodzieńczy wygląd. Nowością jest także podawanie toksyny botulinowej połączonej z kwasem hialuronowym, co daje jeszcze lepszy efekt odmłodzenia, a efekty zabiegu utrzymują się znacznie dłużej.

Mezoterapia w nowej odsłonie

Mezoterapia jest metodą podawania m.in. kwasu hialuronowego lub koktajlu witamin oraz aminokwasów do skóry. Hitem jest tutaj nowy zabieg, jakim jest bursztynowa redermalizacja skóry, spowalniająca procesy starzenia zarówno poprzez nawodnienie skóry, jak i stymulowanie procesów energetycznych zachodzących w jej komórkach. Nowym trendem jest także mezoterapia Juvéderm Volite – już jeden taki zabieg skutecznie wypełnia siatkę drobnych zmarszczek, a efekty utrzymują się nawet do 9 miesięcy!

Technologia HIFU i zabiegi autologiczne

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest technologia HIFU. Dzięki zastosowaniu w laserach  skoncentrowanej fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości,  która przenika w głębsze warstwy tkanki podskórnej wykonać można nieinwazyjny lifting całego ciała.  Zabieg ten poprawia napięcie skóry, co daje świetne efekty widoczne już po pierwszym zabiegu, kolejne pojawiają się w ciągu 2-3 miesięcy. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji, ale najlepsze rezultaty osiąga się po serii 1-3 zabiegów wykonanych  w odstępie kilku miesięcy np. co 3 miesiące.

 Silnym trendem w medycynie estetyczne są także zabiegi auotologiczne, wykorzystujące materiał pochodzący od pacjenta, np. z jego krwi – świetnym przykładem jest tutaj mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Novum jest także stosowanie komórek macierzystych, które wyraźnie odmładzają skórę. Zabiegi autologiczne pozwalają na odmłodzenie skóry w sposób naturalny. Dodatkowym atutem jest fakt, że są absolutnie bezpieczne, aplikowany jest materiał pobrany bezpośrednio od pacjenta więc nie ma takie możliwości, żeby wpłynął negatywnie na przebieg zabiegu.

Zabiegi odmładzające są coraz bardziej popularne i coraz tańsze, ale decyzja o wyborze określonego zabiegu, któremu chcielibyśmy się poddać zawsze powinna być poprzedzona konsultacją u lekarza specjalisty, a on pomoże nam podjąć optymalną dla nas decyzję. 


więcej